Atlikta žvelgiant į ateitį: nereikalauja priežiūros, ilgaikis ir tvirtas. Cinkas naudojamas stogų dangai jau virš 150 metų. Kelis dešimtmečius RHEINZINK medžiaga naudojama stogams visame pasaulyje. Per pusšimtį metų medžiaga pasiekė aukštą lygį, yra kokybiša ir gražiai atrodo, nežiūrint laiko. RHEINZINK stogai – kokybės ženklas bei funkcionalumas ir estetika ateityje. Jie nereikalajua papildomos priežiūros, apsaugo statinius ir estetiškai atrodo. Naudojant mūsų saulės energijos panaudojimo sprendimus bei lietaus nuvedimo sistemas, jūs gaunate savo idėją iš vienų rankų.
- Lieknas falco siauros linijos vaizdas
- Dera tradicinėje ir modernioje archtektūroje
- Galimi kūginiai, konkav ir konvex lenkti paviršiai
- Siūlės atsparios lietui
- Gamyklinių ruošinių panaudojimas
- Galimas ruošinio ilgis iki 16,0 m.
RHEINZINK – dvigubas falcas
Žvelgiant į cinko medžiagos istoriją matyti, kad dvigubas status falcas tai viengubo falco tolesnio tobulinimo padarinys. Literatūroje žinomas nuo 1899 metų, naudojamas stogo dangoms, turinčioms mažesnį kaip 35° stogo nuolydį, skirtingai nei kitos sistemos. Mažiausias nuolydis – 5°. Pavadinimas nusako klasikinę dviejų šalia esančių juostų išilginių siūlių sandūrą, esančia virš vandens lygio.Pasaulyje labiausiai paplitusi iš ruošinių dengta danga, turinti 25mm aukščio falcą.
Profilio formavimas ir užlankstymas atliekamas rankiniu būdu ar profiliavimo staklėmis. Taip pat nesunkiai galima pagaminti netipines formas, konvex ir konkav lenktas formas, kūgines juostas. Tinkamos išvaizdos ir įvairių panaudojimo galimybių dėka dvigubas status falcas dera tiek tradicinėje, tiek šiuolaikiškoje architektūroje.
RHEINZINK – dvigubas status falcas Dvigubas status falcas yra tolesnė pirminio nuolaidaus falco arba paprasto falco vystymosi išdava. Literatūroje jis žinomas nuo 1899 m. Dažniausiai naudojamas prie šlaito nuolydžio mažiau 25° (minimalus nuolydis 5°). Pavadinimas dvigubas status falcas apibūdina vieną iš klasikinių išilginio metalo lakštų sujungimo būdų. Esant minimaliam 23 mm falco aukščiui, dvigubas status falcas nepraleidžia vandens. Visame pasaulyje, dėl iš anksto profiliuotų lapų, paplito 25 mm aukščio dvigubas status falcas. Lakšto profiliavimas ir falco užlenkimas atliekamas rankiniu arba mechaniniu būdu, naudojant specialius įrengimus. Dvigubo užlenkimo falco dėka galima sujungti įvairios formos skardą. Pavyzdžiui, išgaubti arba įgaubti suapvalinimai arba kūgio formos lakštai taip pat pagaminami be problemų. Savo meniškai dailiomis linijomis dvigubas status falcas dėl aibės detalių variantų tinka kaip tradiciniai architektūrai taip ir moderniems projektams. |
- Gyvybiška ir elegantiška struktūra esant ir didesniems plotams
- Kūginių formų, konkav ir konvex lenktų paviršių panaudojimas
- Stogams, kurių nuolydis virš 25° (35° snieguotose vietovėse)
- Išvaizdus stogo sudalijimas, esant falco pločiui 12 mm
- Paprastas ir racionalus dengimas
- Siūlės atsparios lietui
- Gamyklinių ruošinių panaudojimas
- Galimas ruošinio ilgis iki 10 m (išskirtiniais atvejais iki 16 m)
RHEINZINK kampinis falcas
Palyginus su tradicinėmis skardinimo sistemomis, kampinis falcas yra naudojamas gana neseniai. Tik 20 amžiaus pradžioje jis buvo paminėtas techninėje literatūroje. Naudojamas esant stogo nuolydžiui virš 25°, snieguotose vietovėse virš 35° Paprastas falco užspaudimas, skirtingai nei dvigubame falce, geriau perima temperatūrinius pailgėjimus, neatsiranda papildomų įtempimų. Tuo sumažinamas paviršiaus bangavimas.
Todėl kampinis falcas labiau naudojamas matomoms vietoms, stačių stogų paviršiams, parapetų apskardinimams, mansardų šonams. Vaizdžiai platesnis nei dvigubas falcas, kampinis falcas suteikia gyvą išraišką net dideliems paviršiams.
RHEINZINK – status kampinis falcas Tradicinės skardinimo technikos darbų srityje status kampinis falcas, palyginus yra naujovė: techninėje literatūroje pradedamas minėti tik XX-tame amžiuje. Jis dažniausiai taikomas esant stogo nuolydžiui virš 20°. Falcų užlenkimas, naudojant iš anksto paruoštus profiliuotus lakštus, palyginus su dvigubu stačiu falcu, čia yra visai paprastas, nes užvalcuojant tik vieną pusę kampo jau iškyla status kampinis falcas. Todėl status kampinis falcas daugiausia naudojamas, architektūriškai išreikštose, stogo dangose su dideliu šlaito nuolydžiu. Pvz.: parapetai, atikai arba mansardų klasikiniai elementai net jei jie būtų: vertikalūs, įstriži ar horizontalūs. Didelio ploto objektams status kampinis falcas suteikia gyvą įspūdingą vaizdą ir yra vizualiai išraiškingesnis, palyginus su dvigubu stačiu falcu. |
- Tikslių matmenų dalys: RHEINZINK užspaudžiamų juostų laikikliai, kraigo uždengimo juosta, karnizo uždengimo juosta
- Nedidelis įrangos poreikis
- Greitas dangos montavimas
- Lietui sandarios siūlės esant nuolydžiui virš 5°
- Nereikalingi mediniai tašeliai, laikikliai ir laikymo juostelės
- Juostų ilgis iki 30 m
- Labai praktiška danga, ypač nevėdinamai stogo konstrukcijai
- Paprastas skaičiavimas, esant gamykliniam elementų paruošimui
RHEINZINK užspaudžiama juosta
Užspaudžiamų juostų sistema yra viena tradicinių šiandien naudojamų metalo dangų sistemų. RHEINZINK užspaudžiamų juostų dangos ruošiniai ir užspaudžiamos viršutinės juostos paprastai gamykloje gaminamos iki 6 m ilgio. Ilgesnių elementų gamybai naudojamos mobilios profiliavimo staklės. Siūlomi ir 3 m ilgio standartiniai elementai. Be papildomų sandarinimo priemonių sistemą galima naudoti stogams su nuolydžiu nuo 5°. Esant atitinkamiems reikalavimams, reikia naudoti struktūrinį paklotą ar papildomas lietui atsparias plėveles po danga. Laikiklis, pagamintas iš 1,0 mm storio cinkuotos skardos, pakeičia anksčiau naudotus medinius tašelius ir laikiklius, bei prispaudžia stogo dangą ir laiko užspaudžiamąją juostą. Užspaudžiamoji juosta apatinėje dalyje daroma platesnė, kad galima būtų juostas perdengti. Naudojant gamykloje pagamintus kraigo ir karnizo elementus, dangos montavimas tampa racionalesnis.
- Stogams su nuolydžiu nuo ≥35°
- Įspūdingas vaizdas
- Rombiniai, kvadratiniai ir didesnių matmenų žvynai
- Gaminami rankomis ir gamykliškai
- Galima pritaikyti įvairiems stogams
- Optimalus panaudojimas bokštų dangai, paminklosaugai, remontui
RHEINZINK žvynai
Kvadratiniai ir rombiniai žvynai sudaro RHEINZINK mažų žvynų grupę. Skirtingai nei čerpelės ar skalūno plokštelės, metalinių žvynų kraštai viršuje užlenkti į priekį, o apačioje atgal. Žvynai gaminami rankiniu būdu ar gamykloje. Įvertinant nedidelius žvynų matmenis, net ir geometriškai sudėtingi paviršiai gražiai atrodo. Taip galima išlenkti bet kokias formas. Tradiciškai mažų žvynų dangos naudojamos bokštų, skliautų, dūmtraukių, stogo kraštų apskardinimui.
RHEINZINK didieji žvynai, atsižvelgiant į jų matmenis, naudojami didesniems stogams dengti. RHEINZINK didieji žvynai suteikia dideles galimybes išreikšti pastato struktūrą. Gali būti įvairių pločių, montuojami vertikaliai, horizontaliai ar įstrižai. Perstumiant žvynus, galimi beveik neribotos apdailos variantai. Galima kombinuoti su konvex ir konkav geometrinėmis formomis.
RHEINZINK – rombai Kvadratiniai ir smailūs rombai sudaro RHEINZINK® mažųjų rombų grupę. Priešingai nei panašios išvaizdos plokštės arba skiedros, jie savo viršutinėje ir apatinėje pusėje turi, paprasto falco formos užlenkimus. Rombai gaminami ne tik rankiniu, bet ir pramoniniu būdu. Savo mažo formato dėka jie padeda įgyvendinti netgi geometriškai sudėtingus konstrukcinius sprendimus. Visus norimus suapvalinimus galima atilikti be problemų. Klasikinių mažųjų rombų panaudojimo sritims taip pat priklaus gaubtų, dūmtraukių ir stogo briaunų apdaila. Tolimesnis smailiųjų ir kvadratinių rombų vystymosi etapas yra RHEINZINK® didieji rombai. Dėl savo didesnio dengiamojo ploto jie pagrindiniai naudojami didelių fasadų apdailai. Taip pat auga jų paklausa kaip alternatyva stogų dangai. Šalia konstruktyvinių privalumų ypač įspūdingai atsiskleidžia jų estetinį išraiškingumą. |